Önceki Projeler

Thalassa-1995

L.O.A: 11,80 Mt. En 4.00Mt  American Fantail modelinden esinlenerek projelerini kendim oluşturdum. İlk acemilik teknemdi. 30Hp Yanmar motoru ile ortalama 8 Knots yapan ve İstanbul’un eski buharlı “Mouche”larını anımsatan bu tasarım yalancı bacası, tahlisiye sandalı, geniş kaptan köşkü ve iç tasarımı ile 90’lı yıların sonunda diğer pek çok tasarımcıya ilham verdi.

Thalassa Albümü İçin Tıklayın
Gollant Gaffer -1997

Güverte boyu 5,71 metre cutter armalı, Roger Dongray’e ait Gollant Gaffer tasarımını 2 tekne olarak yaptık. “Yalıçapkını” & “Sinarit Baba” Ana vatanı Güney Batı İngiltere olan bu tasarım Dünya’da amatör yapımcıların gözdesidir. Yumurta viloyü karkas üzerine acajou strip plank ve epoxy-elyaf uygunan bu tekne daha sonra 2 amatör yapımcı yarafından da Türkiye’de inşa edildi. ki yatak, mutfak lavabo be kapalı bir WC  bölümü ile  2 kişinin rahatça uzun yol yapabildiği nadir denizci tasarımlardan biridir.  “Yalıçapkını” yıllar sonra 2008 Temmuzunda yeniden İstanbul’a döndüğünde ilk günkü kadar diri ve hiç boyanmamıştı.

Gollant Gaffer Albümü İçin Tıklayın
Dory’ler - 2005

Bir Amerikan klasiği gibi kabul edilse de düz tabanlı dory’ler uzun yıllardır Akdeniz’de Fransa ve İtalya sahillerinde  küçük balıkçı ve tenezzüh tekneleri olarak hizmet veriyorlar. Türkiye’de ilk örneğini John Gardner tasarımı bir Swampscott Dory ile hayata geçirdik. Değişik yayınlar ve Web sitelerinde yoğun tanıtımlarımız sayesinde Dory’ler ülkemizde de tanındı. Basit planları, kolay ve ucuz imalatı ile deniz tutkusunu gidermek isteyenler için ideal teknelerdir.

Barka Dory Albümü İçin Tıklayın
Swampscott Dory Albümü İçin Tıklayın